Osteologinės medžiagos tyrimų laboratorija

Siekiant atkurti Lietuvoje anksčiau gyvenusių žmonių, augalų ir gyvūnų populiacijų ir atskirų individų biologinę istoriją, prie Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto 2010 m. buvo įkurta Bioarcheologijos laboratorija, 2015 m. pervadinta Osteologinės medžiagos tyrimų laboratorija. Joje atliekami tyrimai, susiję su antropologine ir biologine kauline medžiaga.

Laboratorijoje siekiama nustatyti žmogaus įtaką naminiams gyvuliams, ūkio formavimosi ypatumus priešistorėje ir ankstyvaisiais istoriniais laikotarpiais, landšafto ir gyvūnijos vystymosi dėsningumus. Taip pat siekiama ištirti Baltijos jūros ir pakrančių teritorijose gyvenusios faunos specifiką. Labai svarbu išsiaiškinti praeities evoliucinę ir individualią gyvūnų, paukščių ir žuvų rūšių vystymosi raidą, atliekant tai naujausiais biologinės medžiagos tyrimo metodais.

Osteologinės medžiagos tyrimai laboratorijoje atliekami naudojant nešiojamąjį konfokalinį skanuojantį optinį mikroskopą (Portable Confocal Scanning Optical Microscope PTCOM 2K3).

Bioarcheologijos laboratorijoje nuolat kaupiama archeologinių ekspedicijų metu aptikta gyvūnų, paukščių ir žuvų kolekcija, kuri naudojama moksliniams tyrimams ir studentų studijoms. Kolekciją sudaro akmens amžiaus, bronzos, geležies amžių gyvenvietėse ir kapinynuose aptikta osteologinė medžiaga.

Tyrimus atlieka:
Prof. dr. Linas Daugnora. Tel.: +370 620 59257; el. paštas: daugnora@gmail.com

Siūlomos paslaugos, ekspertizės

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto Osteologinės medžiagos tyrimų laboratorija atlieka:

  • iškasamos antropologinės, zooarcheologinės medžiagos makroskopinį ir mikroskopinį tyrimą. Osteologinės medžiagos priklausomybei nustatyti yra priimami užsakymai iš įvairių Lietuvos ir užsienio muziejų, mokslo įstaigų bei asmeninių kolekcijų.

Aktualu »

Vyks disertacijos gynimo tarybos posėdis

2022 m. rugsėjo 30 d. Klaipėdos universiteto Aula Magna konferencijų salėje vyks gynimo tarybos Rugilės Pangonytės daktaro disertacijai svarstyti viešas posėdis....

 

Mokslinė konferencija „Alsėdžiai – bažnytinis centras, parapija, miestelis: nuo pirmojo paminėjimo iki šių dienų“

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas ir Žemaičių dailės muziejus kviečia dalyvauti nacionalinėje mokslo konferencijoje...

 

Call for Submissions

The 29th volume of Archaeologia Baltica is already in preparation and will be focused on the post‐Medieval archaeology, the interest in which has grown as a result...

 

Magistrantūros studijose – galimybė rinktis karybos istorijos specializaciją

Baltijos šalių istorijos antrosios (magistrantūros) pakopos studijų programoje studentai gali rinktis karybos istorijos specializaciją. Studijuoti į šią...